Maciej Zieliński - miniatura

Maciej Zieliński

Kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Royal Academy of Music w Londynie. Jego aktywność twórcza obejmuje muzykę poważną, filmową i rozrywkową. Szerszej publiczności znany jest jako twórca muzyki do hitów filmowych, autor piosenek i aranżacji (Kayah, Ania Dąbrowska). Ma w swym dorobku około trzydziestu płyt. Jest laureatem konkursów kompozytorskich w Polsce, Niemczech i w Czechach. Nominowany do nagrody „Fryderyk” w kategorii Kompozytor Roku (2014) oraz do Polskich Nagród Filmowych
Orły (2016, 2017).

Jest członkiem Zarządu Związku Kompozytorów Polskich, Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej. Pełni funkcję koordynatora Otwartego Forum Muzyki Polskiej.

Współorganizował koncerty, festiwale i kursy kompozytorskie, a tak różnorodna aktywność zawodowa pozwoliła mu poznać problemy nurtujące różne środowiska muzyczne. Przedmiotem jego zainteresowań jest problematyka funkcjonowania muzyki w obliczu zmieniającego się rynku muzycznego oraz nowych mediów.

moderator panelu dyskusyjnego:
Muzyka polska w polskich mediach
16 maja, godz. 12.00, Sala Darczyńców

powrót do listy drukuj